Obecní knihovna Chrustenice

Obecní knihovna Chrustenice - Blog knihovnice

Otvírací doba

Ponděli: 17,00-18,30

Lichá neděle: 17,00-18,00

Adresa

Chrustenice 69
267 12, Loděnice

knihovnachrustenice@email.cz

Skype call


Blahopřejeme
Dnes je 09. 08. 2020 svátek má Roman.

Novinky

Dovolená
19. - 20. 7.

Ke stažení

Facebook

Knižní novinky v září 2015

Prázdniny už jsou vale, školáci pilně píší úkoly, večery příchází brzy. Ideální čas na sezení s knihou.

A začneme špičkou v oboru napětí. Steve Berry představuje Královský klam (www.dominoknihy.cz/napeti/kralovsky-klam), víc netřeba říkat. Stejně tak stačí napsat Nich olas Sparks a protentokrát Nejdelší jízda (www.databazeknih.cz/knihy/nejdelsi-jizda-191949).

Věděli jste, že Oscar Wilde fušoval do řemesla detektivům? Gyles Brandreth Vám to odhalí v knize Oscar Wilde a vraždy za svitu svíčky (http://literarnikoutek.blog.cz/1209/recenze-oscar-wilde-vrazdy-za-svitu-svicek-gyles-brandreth).

Orhan Pamuk je nositel Nobelovy ceny za literaturu. S jeho knihu Jmenuji se červená se dostaneme doprostřed iluminátorské dílny, v níž působí ti nejnadanější iluminátoři své doby (www.nekultura.cz/literatura-recenze/orhan-pamuk-jmenuji-se-cervena.html).

Pro mnoho lidí zůstane Romy Schneiderová nezapomenutelnou Sissi. Ale přestože jí tato role zajistila okamžitou mezinárodní popularitu, byla i začátkem jejího utrpení.Nejen o tom se dočtete v jejím životopisu Skutěčný život Romy Schneiderové (www.cbdb.cz/kniha-75193-skutecny-zivot-romy-schneiderove-la-veritable-romy-schneider).

Druhý životopis je z českých luhů a hájů. Královna komedií Marie Poledňáková ve své knize vyprávíS kým mě bavil svět (www.rozhlas.cz/dvojka/stream/_zprava/marie-polednakova-s-kym-me-bavil-svet-110--1425660).

Pro pány máme Toma Caseyho a jeho Lidský omyl.

Heda Margoliová-Kovályová vypráví ve své knize Na vlastní kůži své životní vzpomínky od 2. světové války až do roku 1968: útěk z koncentračního tábora, posléze život v dusné atmosféře padesátých let, krutý úděl po mužově popravě v roce 1952 (www.citarny.cz/index.php/nove-knihy/knihy-dospeli/biografie/2857-heda-kovalyova-margoliova-na-vlastni-ki-o-popravach-komunistickymi-vrahy).

Nejen prázdniny jsou k cestování. Anna  Reidová nás pomocí  Šamanova plášťě přivede k domorodým národům Sibiře (http://deniceksv.blogspot.cz/2011/12/anna-reidova-samanuv-plast.html).

A skončíme opět doma. V knize Jana A. Nováka prozkoumáme Tajemné podzemí na našem území (www.novakoviny.eu/archiv/historie/15-web/publikace/1327-tajemne-podzemi-na-nasem-uzemi).

Nezapomínáme ani na naše nejmenší. Edice První čtení představuje Kotě z Kocourkova (www.albatrosmedia.cz/kote-z-kocourkova-d4.html), pro druháčky je tu Policejní křeček (www.albatrosmedia.cz/policejni-krecek.html).

Až v letošním roce se dostává k českým čtenářům kniha Skřítek Nils od světoznámé Astrid Lindgrenové (www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1502690-skritek-nils-donesl-dosud-neprelozene-pribehy-astrid-lindgrenove).

Pro větší děti máme příběh z koňského prostředí Jinny z Finmory - Přízrak červeného koně.

Těším se na Vaši návštěvu. 

Eva

http://www.dominoknihy.cz/cache/images/full/794_kr_ilovsk_z_klam.jpg  http://img.databazeknih.cz/images_books/14_/140103/lidsky-omyl-140103.jpg 

05.09.2015
Nahoru | Na úvod | Kontakt
Všechna práva vyhrazena Obecní knihovnou Chrustenice Copyright © 2011 - 2020