Obecní knihovna Chrustenice

knihovnachrustenice@email.cz

Skype call

Blahopřejeme
Dnes je 23. 10. 2019 svátek má Teodor.

Dovolená 2019
Ne 18. 8., Po 19. 8., Po 23. 12.

Posilování podruhé aneb knihovní katalog

Zatímco v roce 2013 jsem vzala posilování pěkně od podlahy a knihovní fond čítající v té době 4 tisíce titulů jsem vzala do ruky celkem 2x (blíž viz Jak jsme se dovolenkovali), v loňském roce bylo posilování pozvolné. A také lehčí, fond zhubl o téměř 1 000 knih.

Vše začalo již v roce 2013, kdy jsme požádali o grant Ministerstva kultury na nový elektronický katalog.

Grant jsme na jaře dostali a mohli se vrhnout na katalog.

Na jaře ještě probíhala revize fondu, kdy se vyřadilo ještě pár knih.

S katalogem samotným nám pomohla benešovská firma Anterix. Školení, instalace a ladění systému probíhalo v letních měsících.

Velká část mladšího fondu se mohla do systému exportovat z našich přírůstkových seznamů vedených v excelu. Díky tomu už v říjnu katalog obsahoval již 90 % knih z let 2005 - 2014.

V září probíhalo uživatelské testování a dolaďování uživatelského prostředí.

Druhý týden v říjnu je tradičně zasvěcen Týdnu knihoven. A to byl právě ten týden, kdy se představil náš katalog. Na konci Týdne knihoven katalog obsahoval již celé oddělení klasiky/povinné četby a poezie, což ocenili především školáci.

Celým naším fondem lze prohledávat od letošního ledna.

A co na konec? Najděte si něco hezkého v našem katalogu. Nyní si můžete vyhledávat knihy z našeho fondu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to na adrese.

15.02.2015
Nahoru | Na úvod | Kontakt