Obecní knihovna Chrustenice

Obecní knihovna Chrustenice - Blog knihovnice

Otvírací doba

Ponděli: 17,00-18,30

Lichá neděle: 17,00-18,00

Adresa

Chrustenice 69
267 12, Loděnice

knihovnachrustenice@email.cz

Skype call


Blahopřejeme
Dnes je 26. 02. 2021 svátek má Dorota.

Novinky

Dovolená
19. - 20. 7.

Ke stažení

Facebook

Knižní novinky v říjnu 2014

Dnes nám začíná v knihovně nejen nový měsíc, ale i Týden knihoven. Co jsem pro Vás připravila?

Pro začátek nabídnu detektivní thriller s názvem Vykladačka smrti, v kterém soudní lékařka pátrá po vrahovi dětí ve středověké Cambridgi (www.vaseliteratura.cz/recenze/pro-dospele/707-vykladacka-smrti.html).

V zahraniční zůstname i s knihou od Jamese Twinnga Ženevský podvod - Bývalý agent CIA Tom Kirk se vydává z Las Vegas přes Řím do Ženevy po stopě vraha, ale narazí na spiknutí, na němž se podílí policie, politici, církev i mafie, spiknutí, které zasahuje až do světoznámých uměleckých galerií a dokáže se zbavit každého, kdo mu stojí v cestě. (www.iliteratura.cz/clanek/29291/twining-james-zenevsky-podvod)

Vím, že rádi hltáte životopisy. Tentokrát pro Vás mám Martrinu Sáblíkovou. Proč je sama proti času a v čem tkví tajemství úspěchu fenomenální rychlobruslařky? (www.ceskatelevize.cz/sport/zoh-2014/251345-martina-sablikova-je-sama-proti-casu).

Životopis vyšel i jednomu z nečtenějších současných autorů.  Představujeme knihu Mág - Příběh Paulo Coelho (http://archiv.alian.info/2012/02/fernando-morais-mag-zivotopis-paula-coelha)

Podíváme se i do našich luhů a hájů. Tentokrát s knihou Milana Syručka  Záhady brdských lesů: od vykopávek po jaderné zbraně a radar. Ukázka zde.

Čekám boj o knihu oblíbené Magdy Váňové. Letos si pro Vás připravila novinku Babí léto, která spojuje tři novely s poutavým příběhem a nepředvídatelným koncem, který se ale ukáže jako nejlepší pro hlavní hrdiny (www.chytrazena.cz/babi-leto-27061.html).

Ani na naše nejmenší jsem nezapomněla. I rodiče si rádi zavzpomínají u knihy S kocourem Vavřincem od jara do zimy (www.protisedi.cz/article/kocour-vavrinec-vraci-uder).

Pro ty odrostlejší máme knihu ze série Jinny z Finmory tentokrát s názvem Léto na planinách (www.kosmas.cz/knihy/188890/jinny-z-finmory-3-leto-na-planinach)

Těším se na Vás

Eva

24.11.2014
Nahoru | Na úvod | Kontakt
Všechna práva vyhrazena Obecní knihovnou Chrustenice Copyright © 2011 - 2021